Ответы на вопросы онлайн консультации частного бухгалтера

Елена:
2016-08-22 14:57:37

Підпиємство імпортує товари для подальшого продажу на території україни. В минулому місяці отримали рекламну продукцію на безоплатній основі, але в митній декларації вказана ціна та сплачено ПДВ. Чи має право підприємство на податковий кредит? Як відобразити в бухгалтерському обліку безоплатну роздачу рекламної продукції покупцям?

1. Згідно п. 198.1 абз. Г «До податкового кредиту відносяться суми податків сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з…. ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України». Також згідно п.198.3 ПКУ нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того чи такі товари почали використовуватись в оподатковуваних операціях в господарській діяльності чи ні. Разом з тим, оскільки рекламна продукція не підлягає продажу, то згідно п.198.5 платник податку повинен скласти компенсуючу податкову накладну та зареєструвати в ЄРПН в тарміни визначені ПКУ. 2. Вибуття рекламної продукції відображається в бухгалтерському обліку згідно з ПсБУ 9(запаси), ПсБУ16(витрати) та інструкцією про застосування Плану рахунків № 893/4186 від 21.12.1999р. по дебету рахунку 80 (матеріальні витрати) та кредиту 20,28.

ВЕРНУТЬСЯ НАЗАД